عزاداری۷۲ تن از یاران با وفای امام حسین (ع) توسط شهرداری رانکوه با نصب بنر به نام این شهدا برگزار می‌شود

عزاداری۷۲ تن از یاران با وفای امام حسین (ع) توسط شهرداری رانکوه با نصب بنر به نام این شهدا برگزار می‌شود

با نصب بنر ۷۲ تن از عاشوراییان حسین (ع)

عزاداری۷۲ تن از یاران با وفای امام حسین (ع) ،توسط شهرداری رانکوه با نصب بنر به نام این شهدا برگزار می‌شود

صدراله فرخی در گفتگو اختصاصی با پرتو خبر؛ گفت : واقعه کربلا دلخراش‌ترین واقعه در تاریخ اسلام است؛ از این‌رو وظیفه ما  شیعیان  اینست که هر چقدر هم که زمان بگذرد باز هم بزرگترین مراسم عزاداری خود را در سال‌روز امام حسین (ع ) و یاران با وفایش برگزار کنیم و امسال برای سوگواری  همه ۷۲ تن شهدای کربلا در رانکوه برنامه خواهیم داشت که این مراسم برای سوگواری به یاد همه ۷۲ شهید کربلا اجرا می شود.

صدر اله فرخی به اهمیت مراسم های مذهبی ایام عزاداری سالار شهیدان و یاران باوفایش اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات دیگر شهرداری رانکوه در این ایام اینست که به منظور کاهش انباشت پسماندهای ویژه این ایام و حفظ زیبایی و محیط زیست شهری تمهیدات لازم از سوی مدیریت شهری اندیشیده شده است.

فرخی افزود: من از شهروندان عزیز می‌خواهم امسال محرم، نذری متفاوت داشته باشند و این نذر فرهنگی در جهت کمک به پاکبانان و تیم عملیاتی خدمات شهری باشد
شهردار گفت : در این خصوص با هیئات و مساجد جلسات و صحبت هایی در جهت جلب مشارکت شهروندان و عزاداران در این نذر فرهنگی انجام شده است و علاوه برآن آموزش های لازم در جهت مدیریت پسماند و پخش کیسه‌های مخصوص جمع آوری ظروف یک بار مصرف به مساجد و هیئت های مذهبی در حال انجام است.


شهردار رانکوه مشارکت مردم را در تحقق این اثر بسیار مهم برشمرد و یادآور شد: شهروندان با کاهش پسماندهای تولیدی وهمچنین عدم تخلیه ظروف یک بار مصرف در انهار و خیابان ها می توانند مدیریت شهری و همچنین همکاران خدوم پاکبان را همیاری کنند .
صدراله فرخی افزود : از جمله برنامه های شهرداری به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم وعزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداالله الحسین علیه السلام مسابقه عکاسی با موضوع “عاشورا، شهیدان، کربلا ، آداب و رسوم عزاداری در ایام محرم ” است که فراخوان آن بزودی به اطلاع شهروندان خواهد رسید .

آمنه جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اختتامیه نخستین رویداد نقاشی و خط نگاره های عاشورایی شهرداری لاهیجان برگزار شد

د تیر 18 , 1403
اختتامیه نخستین رویداد نقاشی و خط نگاره های عاشورایی شهرداری لاهیجان با عنوان نشان عاشقی در حاشیه شمالی استخر برگزار شد.

مدیر مسئول:آمنه جعفری

سردبیر:مجید حسن دخت

پایگاه خبری پرتوخبر با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. شماره ثبت: 88120 شماره تماس: 09112454807

دسترسی های سریع