رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لنگرود : تنها کارگاه حوله بافی استان در شهر شلمان افتتاح خواهد شد

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری درگفت و گو با خبرنگار پرتو با اشاره به فعالیت ۶۰۰نفر در حوزه صنایع دستی شهرستان لنگرود اظهار کرد: از این تعداد که مجوز فعالیت در رشته‌های مختلف صنایع دستی را دارندتاکنون ۱۶۴ نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

حسین عابد چافی با بیان اینکه هشت کارگاه فعال در حوزه صنایع دستی مشغول فعالیت هستند ، از افتتاح کارگاه حوله بافی در آینده نزدیک نیز خبر داد و افزود: تنها کارگاه فعال هنر حوله بافی در استان گیلان در شهر شلمان افتتاح خواهد شد .

وی تاکید کرد: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همواره در مراسمات و جشنواره‌ های مختلف در سطح استان و کشور به همه هنرمندان فراخوان می‌دهد تا از این طریق به نوعی از این عزیزان در راستای معرفی هنر صنایع دستی خود حمایت نماییم .

حسین عابد در ادامه با بیان اینکه یکی از راهکارهای مهم برای معرفی ظرفیت های استان برگزاری جشنواره‌ ها و همایش‌ها در سطح ملی است تصریح کرد:در طول سالیان اخیر با برگزاری جشنواره های ملی از جمله جشنواره بهار نارنج و…بخشی از ظرفیت‌ها و داشته‌ها و موهبت‌های خداوندی گیلان به ایران و جهان معرفی‌شده است.

وی افزود: تلاش بر این هست که بتوانیم با برگزاری جشنواره های دیگر از قبیل نان برنجی،پنیر خیکی،سیاه شکر ،آیین کج چینی ،موجبات ورود گردشگران از سراسر ایران به شهرمان را داشته باشیم و با برگزاری از این قبیل برنامه و جشنواره های معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری به گردشگران از طریق دستگاههای اجرایی صورت گیرد.

مهدی جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روسای ستاد پزشکیان، قالیباف و جلیلی در ۱۷ شهرستان گیلان معرفی شدند

د خرداد 21 , 1403
روسای قانونی اصلی ستاد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ۱۷ شهرستان به ستاد انتخابات گیلان معرفی شدند.

مدیر مسئول:آمنه جعفری

سردبیر:مجید حسن دخت

پایگاه خبری پرتوخبر با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. شماره ثبت: 88120 شماره تماس: 09112454807

دسترسی های سریع