اولین اینترنت ماهواره‌ای برای تلفن همراه راه‌اندازی می‌شود

شرکت های تی موبایل یو اس و اسپیس ایکس در اوت سال ۲۰۲۲ اعلام کرده بودند این اپراتور تلفن همراه آمریکایی از ماهواره‌های استارلینک شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک برای فراهم کردن تماس تلفنی ماهواره‌ای برای کاربران تلفن همراه در نقاطی از آمریکا، استفاده خواهد کرد.

ماهواره‌های استارلینک که مانند یک برج سلولی در فضا کار می‌کنند، به جای استفاده از تجهیزات تخصصی، با تلفن‌های موجود کاربران کار می‌کنند تا امکان ارسال پیام‌های متنی را در مناطقی که سیگنال‌های شبکه تلفن همراه ضعیف هستند یا وجود ندارند، فراهم کنند. کیت تایس، مدیر ارشد مهندسی سیستم های کیفیت اسپیس ایکس، در یک پخش اینترنتی برای پرتاب سه شنبه گفت: اسپیس ایکس در مرحله بعدی، قادر به ارائه خدمات صوتی و داده خواهد بود.

سایر اپراتورهای تلفن همراه در سراسر جهان شامل شرکت کی دی دی آی ژاپن، اپتوس استرالیا، وان ان زد نیوزیلند و راجرز کانادا، با شرکت اسپیس ایکس برای عرضه فناوری «مستقیم به سلولار»، همکاری خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت تی موبایل اعلام کرد خدمات «مستقیم به سلولار»، ابتدا با پیام متنی آغاز خواهد شد و سپس با عرضه امکان تماس صوتی و داده در سال های آینده، گسترش پیدا می‌کند.

آمنه جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آیا می‌توان سیب‌زمینی جوانه‌زده را مصرف کرد؟

ش دی 23 , 1402
در روزهای خنک پاییز و زمستان که از خوردن سیب‌زمینی‌ پخته یا پوره گرم و خوش‌طعم آن لذت می‌بریم، احتمالا یک پرسش برای اکثر دوستداران این غذای خوشمزه مطرح است: آیا خوردن سیب‌زمینی که شروع به جوانه زدن کرده، بی‌خطر است؟

مدیر مسئول:آمنه جعفری

سردبیر:مجید حسن دخت

پایگاه خبری پرتوخبر با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. شماره ثبت: 88120 شماره تماس: 09112454807

دسترسی های سریع