سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان املش به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد ماه، سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی بیانیه‌ای صادر کرد.


🔰به گزارش خبرگزاری بسیج از املش، سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان املش به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد ماه، سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش‌های اسلامی است.» امام خمینی (ره)

سوم خرداد ۱۳۶۱ نقطه عطف ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس تنها گرامیداشت سالروز آزادسازی یک شهر نیست و درگذشت زمان محصور نخواهد گردید بلکه «سوم خرداد» فرازمانی است.

آزادسازی خرمشهر از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در سال ۱۳۶۱ در جنگ تحمیلی عراق با ایران بود که این شهر پس از ۵۷۸ روز از اشغال رژیم بعث عراق آزاد شد.

حماسه سوم خرداد، نماد پیوستگی و وحدت رزمندگان اسلام در دفاع از امنیت و تمامیت ارضی ایران اسلامی و الگویی روشن برای همه نسل‌های آینده در دفاع از استقلال و حریم میهن عزیز است.

خرمشهر را خدا آزاد کرد زیرا آحاد ملت ایران با خداوند متعال، میثاق صیانت از دین و پایداری در مقابل دشمنان اسلام بسته و دست بیعت با رهبر خدائی و الهی داده بودند و خداوند آنچنان که وعده داده بود ملت را یاری و خرمشهر را آزاد کرد و دشمن تا بن دندان مسلح را از پیروزی بر ملت غیور ایران ناامید و مایوس ساخت.

در پایان جا دارد یاد و خاطره همه رزمندگان و حماسه‌سازان این حماسه بزرگ و تاریخی را گرامی داشته و به روح بلند شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای این عملیات بزرگ درود می‌فرستیم.

🔸 روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان املش 🔹

آمنه جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازدید نماینده مجلس، شهردار و اعضای شورای شهر شلمان از پروژه های عمرانی در این شهر

چ خرداد 3 , 1402
در راستای رفع موانع و توسعه پروژه های شهر اقدامات خوبی با حمایت ویژه مسئولان شهرستان در حال اجرا است .

مدیر مسئول:آمنه جعفری

سردبیر:مجید حسن دخت

پایگاه خبری پرتوخبر با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. شماره ثبت: 88120 شماره تماس: 09112454807

دسترسی های سریع