افتتاح سالن باستانی در لنگرود

سالن باستانی لنگرود در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع با اعتبار ۶ میلیارد تومان افتتاح شد


صبح امروز سالن ورزش‌های باستانی و زورخانه ای امام علی (ع) در لنگرود با حضور دکتر محمد نژاد نماینده مردم لنگرود در مجلس ، مدیرکل ورزش و جوانان استان ،فرماندار و مسئولین شهرستان و جمعی از مرشدان، قهرمانان و پهلوانان افتتاح شد.

دکتر پرویز محمد نژاد در مراسم افتتاح و بهره‌برداری این پروژه اظهار داشت:
ورزش باستانی زورخانه‌ای، تنها یک رشته ورزشی نیست بلکه یک فرهنگ غنی است که با تاریخ و فرهنگ کشور ما به طور کامل آمیخته شده و سرشار از مضامین اعتقادی و ترویج روحیه پهلوانی است که نیاز بود در بیش از گذشته به توسعه آن اهتمام ورزیم
وی افزود : ساخت و آماده‌سازی پروژه زورخانه امام علی (ع) لنگرود با تلاش جمعی و تعامل خوب ورزش وجوانان استان و همچنین پیمانکار ورزش دوست لنگرود آقای هوشمند رقم خورد که جا دارد از زحمات این عزیزان تقدیر نمایم .

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تاکید براینکه نگاه ما در حوزه ورزش نگاه بلندی است افزود :در طول چند سال اخیر اعتبارات بسیار فراوانی در حوزه ورزش اختصاص یافته است و اعتقاد دارم که هر چه در حوزه ورزش حمایت بیشتری داشته باشیم موجب کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش سلامتی افراد می گردد.

دکتر محمد نژاد با بیان اینکه از همه ظرفیت های شهرستان باید به نحو شایسته استفاده شود ،افزود : بزودی در حوزه ورزش شاهد اتفاقات خوب از جمله افتتاح زمین چمن مصنوعی کومله و دیگر زمینهای ورزشی در شلمان ،قاضی محله و لنگرود خواهیم بود ضمن اینکه در گام بعدی اصلاح زمین های ورزشی و ساختار تشکیلات درونی پیگیر هستیم .


جهانبخش آرمان مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این مراسم اظهار داشت : عملیات اجرایی ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای امام علی (ع) لنگرود در سالهای اخیر با همت وپیگیرهای دکتر محمد نژاد نماینده مردم لنگرود درمجلس رقم خورد که بسیار ارزشمند است

وی افزود : این پروژه در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع آغاز شدو امروز این اتفاق مبارک با اعتبار ۶ میلیارد تومان با دارا بودن سالن اصلی با ظرفیت ۲۰۰ نفر، فضای اداری و مدیریت ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای، سرویس رختکن، سیستم سرمایش و گرمایش استاندارد ؛افتتاح شد .


سید مهدی حسینی رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای شهرستان لنگرود طی سخنانی ضمن اظهار خرسندی از افتتاح این مجموعه و تشکر از بانیان این پروژه عظیم در شهرستان لنگرود گفت : برای رشد و پیشرفت این رشته ورزشی، استعدادیابی و نخبه‌پروری از اولویت‌های اول ما در هیئت خواهد بود.
وی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما ،یکی از راهکارهای حل مشکلات اخلاقی امروز جامعه را حضور در میادین ورزش های باستانی دانست و تاکید می‌کند: این ورزش تنها به ترویج اخلاق و فرهنگ و احترام به بزرگ‌تر می‌پردازد و به اخلاقیات و فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره دارد.

وی ضمن اشاره به اهمیت و تاثیر ورزش باستانی در خلق و خوی جوانان امروز، اظهار کرد: ما ملزم به ترویج ورزش زورخانه و باستانی در میان نسل جوان هستیم و می‌بایست آن ها را به حضور در این میادین تشویق کنیم و شرایط ایجاد انگیزه، شور و نشاط جهت حضور نوجوانان را در این رشته فراهم آوریم .
حسینی همچنین مساعدت ویژه مسئولین را در پرداخت مطالبات پیمانکار و… خواستار شد .

آمنه جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کام شهروندان شهر لنگرود شیرین شد پس از ۱۶ماه انتظار سرانجام ،شهردار جدید لنگرود به شهروندان این شهر معرفی گردید

ش مهر 30 , 1401
دکتر صادق صادق پور شهردار جدیدلنگرود پس از دریافت حکم از استانداری گیلان و قرائت سوگند نامه به عنوان شهردار لنگرود آغاز بکار نمود.

مدیر مسئول:آمنه جعفری

سردبیر:مجید حسن دخت

پایگاه خبری پرتوخبر با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. شماره ثبت: 88120 شماره تماس: 09112454807

دسترسی های سریع